Myślisz „książka”, widzisz „zbiór zadrukowanych kartek trwale sklejonych lub zszytych w oprawie niosących spójną treść” (albo coś podobnego). Jeśli masz za sobą lata korzystania (lub pracy) w bibliotece, to pewnie dodasz, że po książkach nie wolno pisać, nie wolno zaginać im rogów itp. I jest to pierwsze przekonanie, z którym musisz się zmierzyć sięgając po kursoksiążkę „Asertywność i pewność siebie” Oli Budzyńskiej.
Na blogu znajdziecie mój artykuł o asertywnych bibliotekarzach. Czytaliście już?

Pierwsze wrażenie?
Ola wydała kursoksiążkę – 271 stron na spirali w bardzo twardej oprawie. Książkę, która przetrwa niejeden kurs o asertywności – bo tak naprawdę nie wystarczy tylko jednokrotne jej przerobienie. Asertywność i pewność siebie nie są dane raz na zawsze. To cechy, które możemy wypracować, rozwijać i się w nich doskonalić, do czego autorka gorąco nas zachęca.
Z kursoksiążką, z racji spirali, bardzo dobrze się pracuje, bo się nie rozgina i pozwala wypełniać ćwiczeniowe zadania, gdy jesteśmy zwinięte na ukochanym fotelu.
Jest to książka, która zachęca do pisania, notowania, zakreślania.

Recepta na szczęście?
Autorka nie obiecuje gruszek na wierzbie, ani nie zdradza magicznego przepisu na cud. Daje nam do ręki narzędzie, bo zmiana nie przychodzi podczas czytania kolejnych stron książek, ale podczas ciężkiej pracy
nad sobą. Wymaga pochylenia się nad sobą i odpowiedzi na trudne pytania. Nie wystarczy ją kupić – trzeba przepracować.
nad sobą. Wymaga pochylenia się nad sobą i odpowiedzi na trudne pytania. Nie wystarczy ją kupić – trzeba przepracować.
Każde ćwiczenie zaproponowane przez Olę wymaga czasu. Poruszane przez nią kwestię nie należą do najłatwiejszych. Czasem ich uświadomienie sobie bywa nieprzyjemne. Ja musiałam do każdego z nich następnego dnia, gdyż przez mijające kolejne godziny widziałam wszystko coraz wyraźniej. Te tematy po prostu wracają. Nasz mózg je przetwarza.
Ola mówi wprost i nie owija w bawełnę. Kursoksiążka to mnóstwo konkretów, pytań, zagadnień do przemyślenia.
Właśnie. Pytania. Ta książka nie daje gotowych odpowiedzi. Ona zadaje pytania. Trudne. I zmusza do udzielenia odpowiedzi. Tym samym każda z nas wyczyta w niej, co innego. Bo każda z nas ma inne problemy, inny punkt wyjścia i odniesienia.

Dla kogo?
#Kursoksiążka „Asertywność i pewność siebie” wspiera zarówno rozwój asertywności, buduje pewność siebie, a także pomaga rozbroić przekonania. Bo nie ma asertywności bez przepracowanych ograniczających przekonań.
To nie jest książka dla każdego. Kierowana jest przede wszystkim do kobiet, które:
– nie potrafią przyjmować komplementów
– obarczają się odpowiedzialnością za emocje innych
– czują się wykorzystywane
– nie potrafią powiedzieć, co czują
– którym brakuje czasu do rozmowy ze samą sobą.
Pani Swojego Czasu zachęca, by poświęcić jej choćby 5 czy 15 minut dziennie. Codziennie. By małymi kroczkami wypracować w sobie zmianę.
Cena?
Cena #kursoksiążki to 129 zł. Powiesz, że to nie mało? Ale… To nie jest książka, którą kupuje się, by stała na półce. To pełnowartościowy kurs asertywności i pewności siebie, z czterogodzinnym audiobookiem i dostępem do platformy internetowej, na której udostępnione są ćwiczenia do wielokrotnego wydruku.
Gdzie?
Kursoksiążkę “Asertywność i pewność siebie” zakupisz na stronie https://www.paniswojegoczasu.pl/sklep/kursoksiazka-asertywnosc-i-pewnosc-siebie-audiobook-gratis/
Smacznego!

What do you think?